Barion Pixel

Egy varázsmondat félénk, szégyenlős gyerekekhez

Ismerős az, amikor megérkezel egy vendégségbe, mindenki önfeledten el van, de a te gyereked annyira félénk, szégyenlős, hogy nem tud bekapcsolódni?

Persze, ilyenkor jönnek és a segítségetekre sietnek és noszogatni kezdik a gyereket, hogy menjen játszani. De hát ez nemhogy nem segít, de még ront is a helyzeten.

Egy varázsmondat félénk, szégyenlős gyerekekhez

Ez megint egy olyan helyzet, amiben nagyon nehéz dolga van a szülőnek, ha elég jól akar reagálni. Nézzük, milyen lehetőségeink vannak!

Vagy erőltetem, hogy beszélgessen, játsszon másokkal:

“Igen, Jancsika, menjél játszani, látod, hívnak a gyerekek.”

Vagy elismerem a gyerek érzéseit és elfogadom, hogy nem akar beállni:

“Hagyd őt, nem mer beszélgetni, játszani idegen helyen.”

Valljuk be az elsőnek nem sok értelme van, mert fékezett habzású szokott lenni a siker, amikor erőltetni akarjuk, hogy valaki feloldódjon.

A második verzió jó abból a szempontból, hogy a gyerek azt érzi, hogy vele vagyunk, értjük őt, megkönnyebbül, de közben be is skatulyázzuk őt félénknek, szégyenlősnek, a mi hosszú távon nem segít neki.

Mi akkor a jó megoldás?

Na erre a helyzetre találtam egy fantasztikus mondatot, ami szerintem tényleg díjnyertes:

Minden benne van: elfogadja a gyerek érzéseit, nem skatulyáz és nyitva hagyja a bekapcsolódás lehetőségét. Szerintem egyszerűen nagyszerű! És szerinted?

További neuropozitív nevelési tippekért gyere és csatlakozz a  klubbomhoz, ahol egy szuper támogató szülői közösség is vár. Vagy kövess kövess engem, az alábbi csatornáimon: Instagram, facebook, Tiktok, és Pinteresten is megtalálsz.

Kövess Facebookon & Instagramon is: